parallax background

Atrakcje w okolicy

Energylandia


Odległość od naszego domku: 12 km.

Największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Zatorland


Odległość od naszego domku: 12 km

Największy w Europie park ruchomych dinozaurów. Jedyny w swoim rodzaju park rozrywki dla dzieci – to tutaj na odwiedzających czeka mnóstwo zabawy na każdym kroku wśród modeli dinozaurów.

Wadowice


Odległość od naszego domku: 17 km

Miasto rozpoznawalne na całym świecie z uwagi na to, że w tym właśnie miejscu na świat przyszedł Karol Wojtyła - późniejszy papież Jan Paweł II. Znajduję się tutaj m.in Muzeum Jana Pawła II.

Inwałd


Odległość od naszego domku: 22 km

5 parków tematycznych w jednym miejscu! Park Miniatur „Świat Marzeń”, Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia, Warownia Inwałd, Mini Zoo Kucyk, Ogród Jana Pawła II

Wygiełzów


Odległość od naszego domku: 20 km

Niewielka miejscowość kryje magiczny skansen, ponad którym na wapiennym wzgórzu wznoszą się ruiny zamku Lipowiec. Tworzą one Nadwiślański Park Etnograficzny czynny przez cały rok.

Kalwaria Zebrzydowska


Odległość od naszego domku: 20km

Najważniejsze po Jasnej Górze sanktuarium w Polsce i jeden z najcenniejszych polskich zabytków. To najstarsza i największa w Polsce kalwaria, wybudowana w XVII wieku na wzór jerozolimskiej Drogi Krzyża.

Oświęcim


Odległość od naszego domku: 29km

Muzeum składa się z 2 części - obozu Auschwitz I i Auschwitz II - Birkenau. Pierwszy z nich mieści się w Oświęcimiu, drugi w Brzezince oddalonej około 3 km od centrum Oświęcimia. Kompleks obozów hitlerowskich wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Kraków


Odległość od naszego domku: 40 km

Stolica województwa małopolskiego. Jeden z najstarszych miast i perełka narodowego dziedzictwa kultury, w przeszłości pełnił funkcję stolicy państwa i siedziby królów. Obecnie odwiedzane jest przez licznych turystów z całego świata.

Wieliczka


Odległość od naszego domku: 45 km

Kopalnia Soli w Wieliczce została wpisana na listę UNESCO w 1978 roku jako jeden z pierwszych 12 obiektów na świecie. Trzy-kilometrowa trasa turystyczna w kopalni wiedzie przez kilka z 20 dużych komór, udostępnionych do zwiedzania na głębokościach od 64 do 135 metrów.